Menu:

Čištění sedaček mokrou metodou

Propadli jste trendu sedacích souprav bez vzorů a máte doma krásnou jednobarevnou sedačku, ideálně ve světlém odstínu? Pak už jste jistě přišli na to, že sedačka sice vypadá moc hezky, ale co se týká údržby není to zrovna nejjednodušší. I při sebevětší opatrnosti může dojít k jejímu znečištění a to nemluvě o situaci, že byste měli malé dítě. Jestliže chcete potah sedačky co nejdéle ochránit, pak na ni můžete jednoduše natáhnout přehoz, který při zašpinění jednoduše vyperete. Pokud se vám podaří nechtěně sedačku znečistit, pak se můžete pokusit vyčistit ji sami, případně si objednat profesionální firmu. Nevýhodou domácího čištění je, že sedačku budete muset navlhčit a poměrně dlouho trvá, než uschne. Ideální proto je naplánovat si čištění sedačky na dobu, kdy nebudete doma nebo na večer. Speciální přípravky jsou ve většině případů navrženy tak, že se nechají na textilii zaschnout a poté jsou vysáty. Ne každému však tento systém vyhovuje a raději svěří svůj nábytek do rukou odborníků.

Kde si nechat v Olomouc vyčistit sedačku

Čištění sedaček Olomouc vám nabízí firma Šachmat. Čištění sedaček a dalšího čalouněného nábytku je prováděno extrakčním způsobem, jehož základem je použití chemikálii, které jsou k materiálu maximálně šetrné. Již za pár hodin bude vaše sedačka vypadat opět jako nová. Navíc je možné nechat si její potah i speciálně naimpregnovat pomocí látky, která zabrání přímému kontaktu znečišťující látky s potahem. Pokud dojde k nějaké nehodě, látka se vám do vaší sedačky nevpije, ale zůstane na jejím povrchu.

Dlouhodobé ošetření potahu 

 Impregnace se provádí jednoduchým nástřikem, který je potřeba jenom nechat důkladně zaschnout. Poté už stačí sedačku ošetřovat tradičním způsobem, jako je vysávání či zametání. Firmě Šachmat můžete kromě svých sedaček svěřit také koberce, případně jiný čalouněný nábytek. Kompletní nabídku služeb najdete na stránkách www.sachmat.com.

27. 09. 2017