Menu:

Design kování je zapotřebí

Dveře samy o sobě mnohdy zrovna nejlépe nevypadají. Pokud třeba zvolíme nějaký nenápadný typ dveří, je zcela jistě jasné, že je možné je oživit pouze díky kvalitnímu kování, kterého je ovšem v nabídce dnešních obchodů obrovské množství a zákazníci si mohou vybírat z doslova záplavy různých druhů kování, které jsou k dispozici.

Podívejme se tedy na to, jakým způsobem může design kování ovlivnit vzhled určitého interiéru a jaké jsou vlastně k dispozici kování. V první řadě je zapotřebí poznamenat, že již dávno pryč jsou doby, kdy bylo možno volit pouze několik málo druhů kování a lidé měli velmi malou šanci výběru nějakého opravdu hezkého kování, které by vypadalo hezky, a dveře by jím byly hodně oživeny. Současnost je naštěstí k zákazníkům v mnohých ohledech benevolentnější a je možné volit obrovské množství druhů různých kování na dveře, která by mohla vypadat opravdu k světu.

Pokud si uděláme nějaký přehled takovýchto kování, tak zjistíme, že jednu z hlavních rolí v mnohých interiérech hraje kování rozetové, které se vyznačuje jasným vymezením klíčové části kování a části klikové. Toto kování určitě nevypadá špatně, přičemž volit je možné jak klasické oblé tvary, tak i kliky, které jsou hodně hranaté a působí na první pohled poněkud silně ostrým dojmem, který na člověka tyto dveře udělají.

Skutečnost je taková, že ostré hrany klik je možné do značné míry eliminovat tím, že člověk volí do interiéru značně kulaté prvky ostatního nábytku a dalších doplňků. Všechno se odvíjí od individuálního vkusu každého člověka, který vlastní určitý interiér. Mnozí lidé mají takový vkus, že milují hranaté věci a není pro ně problém volit dveřní kování tohoto charakteru. Do dětského pokoje ale určitě není takovéto kování doporučováno, jelikož se jedná o poměrně ostrou záležitost, která by pro děti nemusela být ideální.

12. 09. 2011