Menu:

Nový design koberců a běhounů

Koberce a běhouny mohou disponovat prakticky jakýmikoli vlastnostmi. V současné době jsou již technologie používané na výrobu jak koberců, tak i běhounů tak daleko, že není problém volit koberce různého vzhledu a také barev. Klasické velké celoplošné koberce jsou schopny velmi dobře vytvářet dojem z celé místnosti a ukázat konkrétní pokoj v tom nejlepším světle. Často je možné doslova oslnit pouhými rohožemi, které jsou položeny na vhodných místech, kam se rohože opravdu hodí.

 Moderní trendy v nakupování koberců

 Jestliže chce být člověk v současné době v ohledu na bydlení opravdu in, měl by volit zcela určitě také koberce, které odpovídají nejnovějším trendům v bydlení. Základem každého koberce a také běhounu je stoprocentně jeho barevné provedení. V dobách minulých se hodně protěžovaly zejména pastelové barvy. Ty už jsou v současné době z pohledu celoplošných koberců prakticky minulostí. Jen velmi těžko najdeme koberce, které by pokrývaly celou plochu místnosti a byly opravdu hodně křiklavé.

Velmi často jsou voleny umírněné tóny decentnějšího rázu. Na mysli máme zejména různé variace s bílou a také béžovou barvou. Tyto modifikace jsou vynikající hlavně z toho pohledu, že se jedná o jakési univerzální barevné tóny, které se hodí prakticky k jakémukoli nábytku a do jakékoli místnosti s různými zajímavými doplňky.

 Oblíbené variace koberců

 Když bychom se měli zmiňovat o některých hodně oblíbených barevných variantách koberců, tak určitě nadčasově působí kombinace černé a bílé barvy. Černobílé koberce působí velmi příjemně a velkou výhodou je zejména ten fakt, že takovéto koberce jsou schopny vydržet moderní hodně dlouhou dobu. Zatímco klasické pastelové a jemné barvy jsou záležitostí pouze krátkodobou, kdy jednotlivé trendy dostávají po určité době zcela jiný punc, tak černobílé kombinace mohou vydržet bez problémů i třeba deset let. Pokud člověk ještě zvolí některé vhodné doplňky k takovým kobercům, tak není doslova při takovéto volbě co řešit. Oživit se takto mohou různě velké byty anebo domy.

 Návraty do minulosti koberců

 Pokud si vezmeme design koberců dob minulých, tak zjistíme, že tyto koberce v sobě pojímaly jakýsi punc historie a také tradic. Jde zejména o lidový folklor. Designéři se v tomto ohledu inspirují například různými kroji rozličných krajů a také samotnými barvami, jež jsou bezesporu velmi úzce spjaty s mnohými tradicemi. Skvělou volbou jsou třeba různé geometrické tvary samotných koberců.

05. 05. 2011