Menu:

Koberce v rodinném domku

Každý rodinný domek může být velmi poutavý zejména tehdy, když má kvalitně provedené podlahové plochy. Je možné říct, že podlahy jsou základem prakticky jakéhokoli interiéru. A to nemusíme mluvit pouze o rodinném domku, ale také klidně o panelákovém bytu. Podlahové krytiny jsou v současné době rozličné. Jednu z hlavních rolí mezi nimi hrají ovšem zcela určitě koberce.


Onen mýtus, že koberce již v domácnosti nehrají prakticky žádnou úlohu, byl již dávno překonán a koberce jsou v současnosti nedílnou součástí jakékoli domácnosti. Typické jsou v tomto ohledu hlavně kusové koberce, které se volí hlavně na podlahové plochy, které jsou již vybaveny nějakou hodně hezkou podlahovou plochou. Na mysli máme především plovoucí podlahy anebo dlažbu, která již v současné době může vypadat také skvěle. Kusové koberce je volit v mnoha rozličných tvarech a také v mnoha desénových provedeních. Hodně zajímavou volbou jsou například kusové koberce kulaté, které se vyznačují jednak poměrně neotřelým tvarem a jednak také tím, že se jedná o koberce, které lze použít v podstatě v jakékoli domácnosti.


Rodinné domky mohou takovéto koberce ocenit hlavně v různých velkých halách a také v obývacích pokojích, které mohou tyto koberce určitě zdobit. Rodinné domky jsou také typické zejména tím, že nabízejí i některé exteriérové plochy, které mohou být pokryty některým typem exteriérového koberce. Velmi zajímavé jsou třeba některé venkovní koberce, které mohou imitovat trávník. Mezi různé novinky patří ale také dešti odolné koberce, na které se lze spolehnout i v nezastřešených prostorách. Lze je volit v mnohých barvách, které mohou být různé. Poměrně klasicky působí hlavně černé koberce, nicméně není problém koupit klidně i koberce v nějakých výstředních barevných provedeních.    

10. 04. 2012