Menu:

Kusové koberce či celoplošné koberce

Jestli si pořídit kusové koberce anebo celoplošné koberce řeší velké množství lidí, kteří buď staví dům, anebo rekonstruují domek či byt. Je jasné, že obě dvě varianty mají svá pro a proti. Skutečnost je ovšem taková, že v současnosti letí zejména kusové koberce. Jejich úloha je bezesporu hodně důležitá a z hlediska designu jsou takovéto koberce opravdu v kurzu. Je třeba ovšem mít opravdu kvalitní podlahu, na které tyto koberce leží jako pouze jakési doplňky. Klasické koberce jsou sice bez problémů schopny pokrýt prakticky celou plochu podlahy, nicméně jejich nevýhoda tkví zejména v poměrně značné kumulaci prachu a nežádoucích částic.

 Využití pro celoplošné koberce

 Jsou to právě celoplošné koberce, které fungují jako celoplošný pokryv konkrétní podlahy. Velkou výhodou takovýchto koberců je zcela určitě to, že fungují jako jakési korektory nedostatků podlahových krytin v mnohých interiérech. Bez problémů jsou celoplošné koberce schopny zakrýt jak samotnou nehezkou vizáž podkladu, tak mnohdy i spoustu nerovností konkrétního povrchu.

Celoplošné koberce ovšem mohou vypadat velmi zajímavě a mohou působit v každém interiéru neotřele, tedy alespoň v případě, že se nejedná o žádné staré modely celoplošných koberců. Problém u celoplošných koberců nastává zejména u jejich údržby. Často je velmi složité takovéto koberce jakkoli vyčistit. Vysávání až tolik problematické rozhodně není.

 Využití pro kusové koberce

Běhouny představují oproti klasickým rolovým kobercům pouze jakési doplňky do daného interiéru. Jsou to ovšem právě často tyto doplňky, které jsou schopny bez problémů vytvořit skvělou atmosféru v každé místnosti. Velkou výhodou kusových koberců je stoprocentně ten fakt, že je možné s takovýmito koberci bez problémů manipulovat. Klidně je možné takovéto koberce vzít a dát je na konkrétní místo, které se právě vám líbí. Podlahy ovšem musí být zcela jistě k pokládce kusového koberce velmi dobře připraveny. Pokud se jedná o nevzhledné staré podlahy, tak se určitě pokládání kusových koberců nedoporučuje. V předsíni mohou působit kusové koberce velmi dobře. Jde prakticky o jakési běhouny menších rozměrů, které jsou dimenzovány z hlediska frekvence pohybu na mnohem více zátěže, než je tomu v jiných místnostech bytu či domu.

05. 05. 2011