Menu:

Kde najdeme koberce běhouny

Pokud máme mluvit o jednotlivých místnostech, kam jsou nejčastěji kladeny koberce, tak zjistíme, že je možné je najít prakticky v jakýchkoli místnostech jak bytě a domě, tak i v rozličných veřejných prostorách. Na mysli máme zejména různé místnosti typu obývacích pokojů anebo dětských pokojíků, kam se často kladou již přímo specializované dětské koberce. Hodně frekventovanou místností z hlediska pokládání koberců je ovšem zcela určitě také ložnice.

 Koberce a běhouny do ložnice

 Ložnice patří mezi místnosti, která z pohledu položení podlahových krytin určitě snese mnohem přísnější měřítka, než některé jiné místnost, ve kterých podlahy nehrají rozhodně žádnou z důležitých rolí. Je to právě ložnice, kde mnohdy lidé chodí prakticky naboso, takže potřebují pod nohama opravdu cítit teplo a příjemné prostředí. To právě umí dodat koberce. V současné době se do ložnic volí nejčastěji kusové koberce. Doba, kdy zde byly koberce celoplošné, pomalu odchází. Důvod je poměrně jasný a spočívá zejména v tom, že takovéto koberce zkrátka již neletí.

Zapomenout ovšem nelze ani na ten fakt, že klasické celoplošné koberce v sobě ukrývají mnohem více prachu, než je tomu u jiných typů podlah. Ideální volbou do ložnice jsou kusové koberce vyrobené z některých přírodních látek. Na mysli máme zejména třeba ovčí vlnu, která se jeví jako naprosto ideální, jelikož působí velmi příjemně na chodidla a je také antistatická. Z dalších látek je také možné ještě uvádět bavlnu a jiné přírodní látky. Takovéto přírodní koberce jsou ovšem bezesporu dražší.

 Koberce a běhouny do obývacího pokoje

 Z hlediska koberců jsou bezesporu hodně frekventovanou místností zejména obývací pokoj. Právě do obývacího pokoje se kladou různé koberce dle přání určitého člověka anebo rodiny. Co se týká samotné zátěžové hodnoty koberců v obývacích pokojích, tak ta by se měla pohybovat ve vyšších relacích, jelikož obývací pokoje jsou z hlediska častého chození hodně frekventovanými místnostmi. Ideální je volit alespoň středně zátěžové koberce, které jsou schopny ustát velký nápor. Z pohledu velikosti koberců je nutné brát ohled na to, jestli se nacházejí v obývacím pokoji nějaké skříně anebo jiné třeba dekorativní věci.

 Koberce a běhouny do chodby

 Chodba jako taková má ve své podstatě jedno z výsadních postavení v celých obytných prostorách. Právě na chodbě se totiž člověk nachází hodně často. Prakticky při každém přecházení z pokoje do pokoje je nutné po kobercích chodit, a proto je třeba volit hodně zátěžové běhouny, které jsou schopny přestát opravdu velký tlak. Mnozí lidé si vybavují prostory chodby pouze dlažbou anebo jiným materiálem, který tradičně pokrývá podlahy určitých obytných prostor.

05. 05. 2011